ויזה לתאילנד – מדריך מפורט ומעודכן 2023

אזרחים של עשרות מדינות יכולים להיכנס לתאילנד ללא ויזה לשהייה של עד 30 יום. זה הופך אותה לאחת המדינות הקלות ביותר באסיה לבקר באימפולסיביות. מטיילים אחרים, ומבקרים בנסיעות ארוכות יותר, זקוקים לויזה, אבל קל וזול להשיג אותם.

יש הרבה מה לראות ולעשות בתאילנד, והוויזה שלך חייבת לכסות את כל תקופת השהות שלך. ודא שאתה יודע את הדרישות לפני הטיול שלך; המשך לקרוא בשביל לדעת את הבסיס.

סוגי ויזה לתאילנד – כל מה שאתה צריך לדעת

הליכי הכניסה של תיירים לתאילנד הם פשוטים מאוד, בין אם אתה מגיע בדרך האוויר או היבשה. תאילנד חולקת גבולות יבשתיים עם מלזיה, מיאנמר, קמבודיה ולאוס, ואנשים רבים נכנסים ויוצאים מספר פעמים בטיול רב-יעדי ברחבי דרום מזרח אסיה. רוב המטיילים מגיעים באשרות תייר (או זכאים להיכנס ללא ויזה), אך יש גם אשרות שאינן מהגרים לנוסעי עסקים ולאנשים הלומדים בתאילנד.

כל שיעורי הויזה דורשים דרכון בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך הכניסה, עם מספר דפים ריקים מיותרים. ללא קשר לסטטוס הויזה שלך, תצטרך להציג את הדרכון שלך וכרטיסי הגעה ויציאה מלאים עם ההגעה. כרטיס היציאה ייאסף עם היציאה, אז שמור אותו עם הדרכון שלך. ניתן למנוע ממך כניסה ללא הוכחה של כרטיס עלייה למטוס וכסף מספק לשהותך, אך בפועל, זה נבדק לעתים רחוקות. שמור את הדרכון שלך איתך לחופשה נוחה בתאילנד.

תצטרך גם להזין כתובת בתאילנד בכרטיס ההגעה שלך, אבל שוב זה רק לעתים רחוקות. אם לא הזמנתם מלון, בחרו שם מתוך ספר הדרכה או חיפוש מקוון. משרד החוץ מפקח על מדיניות ההגירה והוויזות; בדוק את האתר או פנה לשגרירות תאילנד או הקונסוליה הקרובה ביותר לקבלת הכללים העדכניים. האם אני צריך ויזת תייר? חלק באתר האינטרנט של ויזה אלקטרונית של תאילנד עוזר מאוד לזיהוי דרישות על סמך הלאום שלך.

ויזה לתאילנד

כניסה ללא ויזה לתאילנד תלויה באיזה דרכון אתה מחזיק

תאילנד מאפשרת כניסה ללא ויזה לתיירים ממדינות רבות לשהייה של עד 45 יום. הרשימה המדויקת של המדינות ומשכי השהייה המותרים משתנה, אך היא כוללת בדרך כלל את ארה"ב, קנדה, בריטניה, אירלנד, רוב אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה ומדינות משגשגות יותר באסיה ובמזרח התיכון.

קבוצה קטנה יותר של מדינות מקבלת כניסה ללא ויזה כחלק מהסכמים דו-צדדיים, כולל אזרחי מלזיה, סינגפור, הפיליפינים, תוניסיה ודרום קוריאה [1]. תזדקק לתוקף של שישה חודשים לפחות בדרכון שלך, וייתכן שתתבקש להציג הוכחת כספים וכרטיס נסיעה.

כניסה ללא ויזה וקבלת ויזה ל-60 יום לישראלים

בפן הישראל, תאילנד מאפשרת לתיירים ישראלים שהייה של עד 30 יום ללא ויזה, כלומר במידה ואתם רוצים לשהות בתאילנד מעל ל-30 יום עליכם לפנות לשגרירות תאילנד בהרצליה לבקשת ויזה ל-60 יום, עליכם לקבוע תור באמצעות המייל (visa.tav@mfa.mail.go.th‬) ולוודא שיש עמכם את הפריטים הבאים:

  • דרכון בתוקף של לפחות 6 חודשים.
  • צילום דרכון.
  • תמונת פספורט.
  • כרטיס טיסה (במידה ויש הלוך בלבד זה גם מקובל).
  • תדפיס עו"ש של חשבון הבנק (אפשרי להשיג בדיגיטל ברוב הבנקים).

חלק מהמבקרים יכולים לקבל ויזת תייר עם ההגעה (VoA)

אזרחים של כמה מדינות אירופיות קטנות יותר, וקומץ יעדים באסיה, כולל מטיילים הודים וסינים, יכולים לקבל ויזת תייר עם ההגעה (VoA) לשהייה של 30 יום. לשהייה ארוכה יותר, הגש בקשה לויזה דרך שגרירות תאילנד או קונסוליה.

ישנם שולחנות המטפלים בניירת ביותר מ-30 שדות תעופה ומעברי גבול יבשתיים. תזדקק לתמונת פספורט עדכנית, הוכחת כספים כדי לפרנס את עצמך וכרטיסים לנסיעות המשך בתוך 30 יום. העמלה במזומן היא 2000B, לתשלום בבאט תאילנדי.

קבל ויזת תייר מראש מהשגרירות או הקונסוליה המקומית שלך

אם אינך זכאי לנסיעה ללא ויזה או ל-VoA, תצטרך להגיש בקשה לוויזת תייר לפני ביקורך, שתקפה לשלושה או שישה חודשים. העמלות והתנאים משתנים; צור קשר עם השגרירות או הקונסוליה המקומית של תאילנד לקבלת הכללים העדכניים ביותר.

קרא את המדריך שלנו על כמה עולה טיול לתאילנד כדי למצוא על העלות של תכנון טיול לתאילנד לפני הגשת בקשה לויזה.

ויזות תאילנדיות רבות מונפקות כיום כוויזות אלקטרוניות

תהליך הוויזה האלקטרונית של ממשלת תאילנד הופך את הגשת הבקשה המקוונת לאפשרות עבור לאומים זכאים. השתמש בטופס שאלות ותשובות כדי להבין אם תהליך זה פתוח עבורך. אם כן, תוכל ליצור חשבון מקוון ולבצע את השלבים כדי לספק את כל המידע המבוקש באופן דיגיטלי, תוך תשלום דמי הבקשה לפני הטיפול. אם הבקשה שלך תצליח, יישלח אליך דוא"ל אישור, אותו עליך להדפיס ולהראות לפקידי חברות התעופה או ההגירה בעת נסיעה לתאילנד.

ויזה אלקטרונית לתאילנד

ויזות השכלה זמינות למי שהולך ללמוד

אלפי מטיילים מבקרים בתאילנד מדי שנה לצורך אימוני צלילה ארוכי טווח, לימודי מדיטציה, קורסי מואי תאי, שיעורי שפה ועוד. אם זה אתה, אתה יכול להגיש בקשה לוויזת חינוך לתקופה של עד שלושה חודשים. תזדקק למכתב קבלה ממוסד חינוך מוסמך המראה שאתה רשום לקורס, והדרכון שלך צריך להיות תקף לפחות שישה חודשים לאחר סיום הקורס. אשרות הכניסה ליחיד תקפות לשלושה חודשים.

גם נוסעים עסקיים ונוודים דיגיטליים ארוכי טווח צריכים ויזה

עבור נסיעות עסקים, תאילנד מציעה אשרות ללא מהגרים לשלושה חודשים עבור כניסה בודדת, או שנה עבור מספר כניסות. עבור נוודים דיגיטליים, ויזת תושבים ארוכי טווח לתאילנד עשויה להיות האחת בשבילך, המאפשרת שהות של עד 10 שנים לאנשי מקצוע מיומנים שרוצים לעבוד מתאילנד.

ניתן להאריך אשרות תייר בתאילנד

אם חסר לך זמן במהלך שהותך, ניתן להאריך ויזות תייר ב-30 ימים נוספים בכל משרד הגירה בתאילנד לפי שיקול דעתן של רשויות ההגירה התאילנדיות; העמלה הרגילה היא 1900B- ש"ח 190. עיין באתר לשכת ההגירה לרישומי משרדים.

אולי תאהב גם לקרוא את המדריך שלנו על מתי כדאי לטוס לתאילנד כאן.

אורי פרידמן

אורי פרידמן

מייסד האתר "חופשה בתאילנד"

× מחפשים דירה לפולמון? דברו איתנו.
דילוג לתוכן