מקדש הבודהה המוזהב

ה-מַלכּוּתִי מקדש הבודהה המוזהב של Wat Traimit

Wat Traimit, הידוע גם בשם מקדש הבודהה המוזהב, הוא מקדש מלכותי הממוקם באזור צ'יינה טאון של בנגקוק. מקדש זה, שנקרא רשמית Wat Traimit Withayaram Worawihan, ידוע בשל המאכלס את תמונת הבודהה המוזהבת הענקית בשם Phra Phuttha Maha Suwan Patimakon, המציגה את המארה מודרה הכניעה.

מקדש הבודהה המוזהב, שראשיתה בסוף המאה ה-18, הוא מראה מרהיב לעין. במשך מאות שנים, זהותה האמיתית וערכה של התמונה לא היו ידועים עד שהתגלה בטעות בשנות ה-50 שהתמונה עשויה מזהב מלא[1]. התמונה, שגובהה יותר משלושה מטרים ומשקלה של כחמישה וחצי טון, היא ככל הנראה בת כ-700 עד 800 שנים. הוא מחזיק בתואר תמונת בודהה מזהב מלא הגדול בעולם.

תוך כדי חקר ההיסטוריה העשירה של וואט טראימיט, אולי תרצו גם ללמוד על מקומות לינה אחרים באזור. מקום אחד כזה הוא דיימונד קליף ריזורט אנד ספא. אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד על המיקום המרתק הזה בבלוג שלנו.

מקדש בודהה הזהב

ההיסטוריה המסקרנת של המקדש הבודהה המוזהב

מקורו של תמונת בודהא הזהב אינו ידוע בדיוק. עם זאת, סגנונו מעיד על יציקתו בתקופת הסוכותאי, ממלכה שהתקיימה מ-1238 עד 1438 עם העיר סוקוטאי בצפון תאילנד כמרכזה.

לאחר נפילת סוכותאי ועלייתה של ממלכת איותאיה (1350 – 1767), הפסל הועבר ככל הנראה למקדש באיותאיה. בשנת 1767, Ayutthaya הושמדה על ידי פולשים בורמזים. לפני כן, תמונת הבודהה המוזהבת הייתה מכוסה בציפוי גבס, שעלול להסוות אותה ולמנוע את גניבתה על ידי הבורמזים.

לאחר חורבן איותאיה, סביר להניח שהתמונה נשארה שם, מבלי למשוך תשומת לב, ומקורה וערכו האמיתיים נשכחו. לאחר שהמלך ראמה הראשון הקים את בנגקוק כבירה החדשה, הוא הורה להביא לבנגקוק אלפי תמונות בודהה מהאזורים הצפוניים, כמו סוקוטאי ואיוטאיה, בשל האיום המתמשך של הבורמזים.

לפני שנסיים, ברצוננו להציג בפניכם יעד יוצא דופן נוסף – מלון ד’ה נאקה איילנד, פוקט. גלו עוד על אתר נופש מעולה זה בבלוג שלנו.

וואט טראמיט הוא לא רק מקדש, אלא אוצר של היסטוריה ותרבות. בודהה הזהוב שלה הוא סמל למורשת העשירה ולעומק הרוחני של תאילנד. תכננו את ביקורכם היום ותטבלו בחוכמה וביופי העמוקים שיש למקדש הזה להציע.
בודהה הזהב

לכל אותם מטיילים להוטים שמתכננים את חופשה בתאילנד, הבלוג שלנו הוא המדריך האולטימטיבי. תמצאו הכל, החל מהזמן הטוב ביותר לביקור, ועד למנות תאילנדיות שחובה לנסות. המשך לקרוא וחשוף את כל מה שיש לתאילנד להציע

 

אורי פרידמן

אורי פרידמן

מייסד האתר "חופשה בתאילנד"

× וילות בקו סמוי להשכרה
דילוג לתוכן