13 אטרקציות מובילות בקנצ'נבורי

העיר קנצ'נבורי היא מיקרוקוסמוס של מה שהופך את תאילנד למדינה כל כך מרתקת. תמצאו שילוב של הזדמנויות לסיורים היסטוריים, כמו גם אזורי שממה טרופיים שופעים, שבהם תוכלו להעריך את היופי הטבעי הייחודי של ארץ החיוכים. קנצ'נבורי היה פעם האתר של תרבויות ניאוליתיות, עדות לכך הינן ממצאים של חברות עתיקות ואתרי קבורה שנחפרו כאן.

חובבי טבע ימצאו הרבה דברים לעשות. מספר פארקים לאומיים שוכנים באזור שמסביב, עם הזדמנויות לראות מפלים מדהימים; מערכות מערות מרשימות; ומגוון של חיות בר, כולל גיבונים פראיים, קופים וציפורים. קנצ'נבורי ממוקם במרחק של שעתיים עד שלוש שעות נסיעה בלבד מהאטרקציות של העיר הגדולה של בנגקוק, ונגיש בקלות באמצעות אוטובוס או רכבת. תכנן את הטיול שלך עם רשימת האטרקציות התיירותיות המובילות בקנצ'נבורי בזמן נסיעה לתאילנד עם ילדים.

1. הליכה או רכיבה על הגשר על נהר קוואי (גשר רכבת המוות)

המכונה "הגשר על הנהר קוואי" בגלל הסרט המפורסם באותו שם, גשר רכבת המוות הוא ציון הדרך ההיסטורי הידוע ביותר בקנצ'נבורי. הוא הוקם באמצעות עבודת כפייה של שבויי מלחמה בריטים, הולנדים ואמריקאים במהלך מלחמת העולם השנייה.

הגשר היה חלק מ"רכבת המוות" התאילנדית-בורמזית, שנקראה כך בשל עשרות גברים שמתו במהלך בנייתו. כוחות יפנים פיקחו על הפרויקט, מכיוון שהרכבת הייתה עוזרת להביא אספקה לכוחותיהם שנלחמו בבריטים בבורמה השכנה. כיום, ניתן ללכת ברגל או לנסוע ברכבת מעבר לגשר זה, שחלקים ממנו הם מהמבנה המקורי. דוכני שוק מקיפים את האזור שמוכרים אוכל ומזכרות.

גשר על נהר קוואי (גשר רכבת המוות)

2. שיעור היסטוריה במרכז הרכבת תאילנד בורמה ובבית הקברות המלחמה קנצ'נבורי

התערוכות האוצרות היטב של מרכז הרכבת תאילנד-בורמה מספקות סקירה מצוינת של ההיסטוריה של הרכבת והתנאים האכזריים מהם סבלו השבויים ועובדי הכפייה שבנו אותה. חשבונות אישיים נוקבים, תצלומים, חפצים וסרטונים מאירים את החלק האפל הזה של ההיסטוריה, מהפלישה היפנית ועד לחייהם של כמה מהשורדים לאחר המלחמה.

לאחר שספגתם את כל תערוכות המוזיאון, צאו לטיול קצר בבית הקברות המלחמה קנצ'נבורי המטופח שמעבר לרחוב. הידוע גם בשם בית הקברות דון-רק, זהו מקום המנוחה האחרון של כמעט 7,000 אסירים בריטים, הולנדים ואוסטרלים שמתו במהלך בניית רכבת המוות.

הליכה על פני הקברים וקריאת הכתובות יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד כשמבינים כמה צעירים היו כמה מהאסירים.העובדה שהקברים הללו מייצגים רק חלק קטן מהאסירים שמתו כשהם עמלים בתנאים קשים בלתי נתפסים להקמת מסילת הברזל מפכחת אף יותר .

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלך על טיול למשולש הזהב כאן.

3. פס אש הגיהנום ומוזיאון הזיכרון

מעבר הלפייר הוא "פס" סלע באורך 500 מטר ש-1,000 שבויי מלחמה חפרו (ביד) כדי לסלול את הדרך לרכבת המוות. שבע מאות מאותם גברים מתו במהלך תקופת החפירה בת 12 השבועות. כיום, אפשר ללכת עם מסילת הרכבת הישנה לתוך הג'ונגל (שלוקח כארבע עד חמש שעות), ולבקר במוזיאון זיכרון המכבד את המתים.

המוזיאון, שהוקם על ידי ממשלת אוסטרליה כדי לכבד שבויים בעלות הברית, מספר את הסיפורים הנוקבים של הגברים הללו באמצעות חפצים, כלים, תמונות ותצוגות מולטימדיה. אוזניות האודיו מומלצות מאוד.

4. טיול בפארק הלאומי ארוואן

הפארק הלאומי ג'ונגלי ארוואן מציע קונטרה מרגיעה לכמה מהאטרקציות ההיסטוריות הטעונות רגשית של קנצ'נבורי, ומפלי ארוואן הציוריים בעלי שבע השכבות הם האטרקציה הכוכבת. המים זורמים במורד ההרים בסביבה שלווה, מוקפת בצמחייה עבותה והרי אבן גיר.

מסלול טיול נופי מוביל עד לראש המפלים (היזהר קופים גנבים בדרך), ובריכות הטורקיז הן מקום מקסים לשחות מרענן ביום חם. טבלו את הרגליים במים, ואולי תרגישו שדגים נוגסים בעדינות באצבעות הרגליים.

שימו עין על חיות בר אחרות בפארק הלאומי, כולל פילים, גיבונים וקוברות מלכים. (תרצה להיזהר מהאחרון הזה.) אם אתה רוצה לחקור קצת, בדוק את המערה Tham Phra That Cave של הפארק. תוכלו לשוטט בארבעה חדרי מערות ולהתפעל מהזקיפים והנטיפים העתיקים. נסו להגיע מוקדם יותר ביום כדי לנצח את אוטובוסי התיור.

5. התקרבו עם ג'נט ג'אנטס בעולם הפיל

רוב האנשים מגיעים לתאילנד בתקווה לחוות חוויה אלוהית עם פיל, היצור הנערץ ביותר בתאילנד. עולם הפיל מספק למבקרים הזדמנות לעשות זאת בצורה אתית. הפילים כאן הם הצלות שסבלו משנים של עבודה והתעללות.

במקום לרכוב על פילים או לצפות בהם במופעים, אתם מבלים את היום בשירות בעלי החיים – מכינים להם אוכל ורוחצים אותם בנהר. זו דרך לטפל בפילים שעברו התעללות ולהתנדב בצורה משמעותית.

ענקי ג'נט בעולם הפיל תאילנד

6. בית הקברות צ'ונגקאי

נקרא גם בית הקברות צ'ונק-קאי, אזור שליו זה על גדות נהר קוואי נוי הוא ביתם של קברים של יותר מ-1,700 שבויי מלחמה (1,400 קורבנות חבר העמים ו-300 הרוגים הולנדים), והיה גם אתר של מחנה שבויים לשעבר. הקרקע שבה קבורים האסירים הללו היא אותו מקום בו הקימו כנסייה ובית קברות במהלך שנות המעצר שלהם.

רבים מהמובאים מתו בבית החולים הסמוך. כמו בית הקברות של קנצ'נבורי, גם זה מעוצב להפליא. הוא שוכן כשני קילומטרים דרומית לעיר וניתן להגיע אליו בקלות מהעיר באופניים.

7. תיהנו מהפארק הלאומי Khuean Srinagarindra השקט

מוקף בגבעות עטויות גלימה שופעת, סכר סרינגארינד, לאורך נהר Khwae Yai, הוא מרכז הפארק הלאומי Khuean Srinagarindra השליו. תמצאו כאן פחות קהל מאשר הפארק הלאומי ארוואן הסמוך. בגבולותיו מערכות מערות מרשימות עם זקיפים ונטיפים, והפארק הוא גם בית למגוון רחב של חיות בר, לרבות סיבטות, עטלפים, נמרים ולורסים איטיים.

בעודך כאן, הקפד לבקר במפלי Huay Mae Khamin המקסימים, אליהם תוכלו להגיע בסירה או ברכב 4WD. הפארק הקטן ליד נקודת התצפית על הסכר מהווה מקום מקסים לפיקניק.

8. מוזיאון מלחמת ג'את'

המוזיאון המפכח הזה תוכנן כהעתק מדויק של מחנה שבויים בפועל. ממוקם בשטח של Wat Chai Chumphon, המוזיאון מתוחזק על ידי נזירים ומאפשר למטיילים להסתכל על המציאות הקשה של החיים בתוך מחנות אלה.

ההעתק כולל דרגשים, תצלומים ופריטים אותנטיים אחרים, והתצוגות כוללות חשבונות כתובים של שבויי מלחמה בפועל, בני משפחתם ומחברים שראיינו שבויי מלחמה. שמו של המוזיאון נגזר מאותן מדינות שהיו מעורבות באירועים אלה: יפן, אנגליה, אוסטרליה/ארה"ב, תאילנד, הולנד.

9. למד על היסטוריה מקומית במוזיאון המלחמה בגשר

חובבי היסטוריה ייהנו לסנן כמה מהחפצים והתערוכות המגוונות במוזיאון המלחמה המוזר הזה. בנוסף לאוסף השרידים והמזכרות שלו ממלחמת העולם השנייה, המוזיאון מספק גם מבט מעמיק יותר על ההיסטוריה של תאילנד.

תמצאו תצוגות הקשורות לקרבות עתיקים בין תאילנד לבורמה, היסטוריה פוליטית תאילנדית, כלי רכב יפניים ישנים, קסדות, מדים, תצלומים, ויצירות מגולפות בסגנון חמר, שנראו לא תואמות. תערוכות אחרות משחזרות את התנאים הנוראיים של מחנות השבויים עם דמויות בגודל טבעי. המוזיאון מציע גם נופים נהדרים של הגשר על נהר הקוואי.

10. גלו את ההריסות בפארק הלאומי פראסט מואנג סינג

כדאי לעצור ליד הפארק ההיסטורי הזה עם חורבותיו העתיקות, פעם היה מאחז שנבנה על ידי החמרים. למרות ייעודו המקורי, יש משהו כמעט קסום בעמידה בנוכחות מבנה כה ישן ואלגנטי.

כאן תמצאו בחצר מקדש שמור, שערי מגדלים וכתובות עתיקות. היא נחשבת לאחת מערי הלוויין של אנגקור, בירת האימפריה החמרית. במוזיאון שבמקום ניתן לצפות בחפצים ובשרידים שהתגלו במקום. זהו אחד המקומות הטובים ביותר להוסיף לרשימת רעיונות לחופשות תאילנד.

11. המוזיאון הלאומי באן קאו

צעד אחורה 4,000 שנה לתקופה הנאוליתית והתפעל מממצאים מעומק ההיסטוריה התאילנדית (והאנושית) במוזיאון המסקרן הזה על גדות נהר הקוואי נוי. המוזיאון הלאומי באן קאו, שנוסד באתר של מרכז קבורה ניאוליתי שהתגלה על ידי שבוי מלחמה של בעלות הברית, מציג שרידים של כמה שלדים, תכשיטי עצמות, קישוטי צדפים, סירי חצובה, גרזנים וחפצים אחרים שנחפרו מהאזור. זהו אחד האתרים הארכיאולוגיים הפרהיסטוריים החשובים ביותר [1] בתאילנד.

המוזיאון הלאומי של בנגקוק

12. מצא את הדרך למפל סאי יוק יאי

זהו מפל המתאים למלך. המפלים נמצאים בתוך הפארק הלאומי סאי יוק יאי, אך נמצאים במרחק של שלושה קילומטרים מהכביש, אז היו מוכנים לעשות קצת הליכה או לעלות על אופנוע. אפשר גם לטבול בנהר או לרפרף לאורכו בין קירות הסלע הנישאים. המפלים הללו גדולים יותר מאלה שבקאו לאק כך שלא כדאי לכם לפספס את הביקור בהם.

13. מסע אחורה בזמן בעיר מליקה, 1905 לספירה

לפני שהמלך צ'וללונגקורן (רמה החמישי) חוקק את "חוק ביטול העבדות" ב-1905, למעלה משליש מאוכלוסיית הסיאמיים (תאילנדים) היו עבדים. הכפר מליקה ששוחזר מחזיר את המבקרים לשנים שאחרי זה, כאשר אנשים היו צריכים ללמוד להיות עצמאיים ולאמץ מקצועות ודרכי חיים חדשים.

במליקה תוכלו לבקר בשוק עתיק ולקנות מזכרות, בגדים ומנות מסורתיות באמצעות סאטאנג, סוג עתיק של כסף שתוכלו לקבל בקניית כרטיס הכניסה שלכם.

אורי פרידמן

אורי פרידמן

מייסד האתר "חופשה בתאילנד"

× וילות בקו סמוי להשכרה
דילוג לתוכן